با ما همراه باشید

اقتصاد

چگونه یک کانال تلگرام بسازیم

منتشر شده

در

تلگرام (Telegram) یک برنامه پیام رسان محبوب در میان افراد و کسب و کارها است. تلگرام ویژگی هایی مانند گروه ها و کانال ها را ارائه می دهد تا افراد و کسب و کارها با سایر کاربران تلگرام ارتباط برقرار کنند یا پیام خود را به یک تعداد وسیعی از مخاطبان منتقل کنند.

در حالی که یک گروه تلگرام به واسطه محدودیت در تعداد اعضا محدود می شود و بنابراین برای به اشتراک گذاری برخی از چیزها با دوستان، خانواده‌ها و همکاران مناسب است، اما از طرف دیگر یک کانال تلگرام می‌تواند مشترکین یا اعضای نامحدود داشته باشد که آن را برای ارسال پیام‌ها به مخاطبان بزرگ‌تر مناسب می‌سازد.

اگر شما صرفا فرد می باشید یا صاحب کسب‌وکاری هستید و می خواهید برای راه‌اندازی یک کانال در تلگرام برای ارسال پیغام‌های خود استفاده کنید، این راهنما در سایت لایف یار (Lifeyar) برای کمک به شما در ایجاد یک کانال تلگرام بر روی موبایل و دسکتاپ است می تواند مفید باشد. همچنین برای حل مشکل نیامدن کد تایید تلگرام این مقاله در سایت لایف یار را مطالعه کنید.

نحوه ایجاد کانال تلگرام در اندروید

ایجاد یک کانال تلگرام بر روی اندروید بسیار آسان است. مراحل زیر را دنبال کنید تا کانال خود را بر روی تلگرام ایجاد نمایید:

 1. برنامه تلگرام را بر روی گوشی تلفن همراه اندروید خود باز کنید.
 2. بر روی آیکون مداد در پایین صفحه کلیک کرده و گزینه New Channel یا کانال جدید را بر روی صفحه­ ای که مانند زیر است انتخاب کنید.
 3. در بخش نام کانال نامی برای کانال خود وارد کنید. شما می توانید نام کانال تلگرام را به فارسی یا انگلیسی انتخاب نمایید. علاوه بر این، اگر شما این طور احساس می‌کنید که کانال شما نیاز به معرفی دارد، می‌توانید یک توضیح برای توصیف کانال تلگرام خود بیافزایید اضافه کنید.
 4. روی آیکون دوربین در مجاورت نام کانال خود ضربه بزنید و یک تصویر را به عنوان تصویر صفحه نمایش یا پروفایل کانال تلگرام خود انتخاب کنید.
 5. دکمه تیک را در گوشه سمت راست بزنید.
 6. بسته به نوع کانالی که می‌خواهید ایجاد کنید، شما می توانید کانال عمومی یا Public Channel و یا کانال خصوصی یا Private Channel را انتخاب نمایید.
 7. اگر کانال تلگرام شما یک کانال عمومی است، پس یک لینک دائمی برای کانال خود تنظیم کنید. این لینک همان چیزی است که مردم برای جستجو و پیوستن به کانال تلگرام شما از آن استفاده می‌کنند.
 8. دوباره بر علامت تیک پربه بزنید تا تایید شود.
 9. تلگرام از شما خواهد خواست تا اعضای خود را به کانال تلگرام اضافه کنید. شما قادر هستید مخاطبینی را که در گوشی همراه خود دارید را انتخاب و به کانال تلگرام خود اضافه کنید.
 10. البته این کار اختیاری است و شما می‌توانید تصمیم بگیرید که هیچ یک از مخاطبین خود را فعلا ً به کانال تلگرام خود اضافه نکنید.
 11. بر روی فلشی که در بخش پایین سمت راست وجود دارد ضربه بزنید تا ادامه دهید و کانال خود را بر روی تلگرام به طور کامل ایجاد کنید.

 

نحوه ایجاد کانال تلگرام در آیفون

اگر یک گوشی آیفون داشته باشید، شما می‌توانید یک کانال در تلگرام را با کمک مراحل زیر ایجاد کنید:

 1. برنامه تلگرام را بر روی گوشی آیفون خود باز کنید.
 2. روی آیکون پیغام در گوشه سمت راست کلیک کرده و گزینه New Channel یا کانال جدید را بر روی صفحه بعدی انتخاب کنید.
 3. روی صفحه معرفی کانال، بر روی گزینه ایجاد کانال یا Create Channel کلیک کنید.
 4. یک اسم برای کانال تلگرام خود در گوشی آیفون انتخاب کنید. همچنین بر روی جعبه توضیحات ضربه بزنید و توضیحات را برای توصیف کانال خود اضافه کنید.
 5. بر روی گزینه بعدی یا Next ضربه بزنید.
 6. نوع کانال یا Channel Type را می توانید خصوصی Private و یا عمومی Public انتخاب کنید.
 7. اگر یک کانال تلگرام عمومی را انتخاب می کنید، یک لینک کانال را برای کانال خود اضافه کنید که دیگران بتوانند کانال شما را پیدا کنند. سپس بر روی گزینه بعدی یا Next ضربه بزنید.
 8. برای محدود کردن مشترکین از صرفه جویی در محتوا در کانال، بر روی گزینه محدود کردن صرفه جویی در محدودیت استفاده کنید.
 9. اگر می خواهید افرادی را که در لیست مخاطبین گوشی آیفون خود دارید را به لیست اعضای کانال تلگرام خود اضافه کنید، آنها را در صفحه بعدی انتخاب کنید.
 10. برای اتمام مراحل ایجاد کانال تلگرام بر روی گوشی آیفون گزینه بعد یا Next کلیک کنید.

نحوه ایجاد کانال تلگرام در دسکتاپ

تلگرام در سیستم عامل مک و ویندوز به عنوان برنامه دسکتاپ تلگرام یا Telegram Desktop موجود است. پس از دانلود و نصب برنامه تلگرام دسکتاپ، دستورالعمل های زیر را دنبال کنید تا یک کانال تلگرام در برنامه دسکتاپ تلگرام ایجاد کنید:

 1. روی نماد یادداشت در گوشه بالا سمت راست کلیک کنید.
 2. گزینه کانال جدید یا New Channel را از منو انتخاب کنید.
 3. یک نام را برای کانال تلگرام خود انتخاب و یک توضیحات کانال برای توصیف آن اضافه کنید.
 4. روی آیکون دوربین در کنار نام کانال ضربه بزنید و یک تصویر را به عنوان تصویر صفحه نمایش یا تصویر پروفایل کانال تلگرام خود انتخاب کنید.
 5. بر روی گزینه بعد یا Next ضربه کنید.
 6. نوع کانال CHANNEL TYPE را می توانید عمومی Public و یا خصوصی Private انتخاب کنید. اگر شما یک کانال تلگرام عمومی ایجاد می کنید، پس یک لینک دائمی نیز برای آن ایجاد نمایید.
 7. برای اتمام مراحل ایجاد کانال تلگرام در دسکتاپ بر روی گزینه Done ضربه بزنید.

 

با کانال تلگرام پیامهای خود را به یک تعداد مخاطب بزرگ‌تر بفرستید.

کانال‌های تلگرام راهی خوب برای ارسال پیامهای شما به کاربران متعدد در یک زمان واحد هستند. با استفاده از این راهنما در سایت لایف یار، شما باید بتوانید سریع کانال‌ها را ایجاد و راه‌اندازی کنید.

 

سوالات متداول در مورد ایجاد یک کانال در تلگرام

 1. تفاوت کانال تلگرام و گروه تلگرام چیست؟

هم کانال‌های تلگرام و هم گروه‌های تلگرام راهی برای کاربران هستند تا پیام‌ها را به تعداد زیادی از کاربران ارسال کنند. با این حال روش کار آن‌ها نسبتا ً متفاوت است. در حالی که یک گروه تلگرام از نظر کاربران محدود است و برای افرادی ایده‌آل است که می‌خواهند با دوستان، خانواده‌ها و یا همسالان خود ارتباط برقرار کنند، اما یک کانال تلگرام هیچ محدودیتی برای تعداد کاربران ندارد و از این رو برای ارسال پیام‌های وسیع بسیار عالی است. اگر شما یک صاحب یک کسب و کار یا فردی هستید که خدمتی را ارائه می دهد یا می‌خواهد به طور مرتب برای محصول خود تبلیغ کند، یک گروه تلگرام برای مورد استفاده شما مناسب است.

 1. چند عضو را می توان به یک کانال تلگرام اضافه کرد؟

در زمان نوشتن این مقاله در سایت لایف یار (Lifeyar)، باید بگوییم که تلگرام به شما اجازه می‌دهد تا ۲۰۰ هزار عضو را به کانال تلگرام اضافه کنید.

 1. چگونه یک لینک کانال تلگرام ایجاد کنیم؟

تلگرام به شما اجازه می‌دهد تا در زمان ایجاد کانال تلگرام، یک لینک منحصر به فرد برای کانال خود ایجاد کنید. در طول فرآیند راه‌اندازی کانال تلگرام، هنگامی که شما نوعکانال خود را به عنوان کانال عمومی انتخاب می‌کنید، تلگرام از شما می‌خواهد تا یک لینک کانال برای کانال تلگرام خود ایجاد کنید که شما می‌توانید به صورت آنلاین آن لینک را به اشتراک بگذارید تا افراد بیشتری به کانال شما بپیوندند و یا سایر کاربران بتوانند از آن برای پیدا کردن کانال تلگرام شما استفاده کنند.

مراحل ساخت لینک تلگرام را می توانید در بخش‌های بالا پی‌گیری کنید.

۴. چگونه کانال‌ها را پیدا کنیم و به آن‌ها ملحق شویم؟

در مورد همه چیز کانال های تلگرام وجود دارند، از سازمان‌های خبری گرفته تا به روز رسانی ‌های اخبار ورزشی و حتی برای کتاب‌ها و فیلم‌ها. شما برای اینکار میتوانید در بخش جستجوی تلگرام به یافتن کانال های تلگرام مورد علاقه خود بگردید.

 1. چگونه یک فرد را به عنوان یک مدیر در کانال تلگرام خود قرار دهم؟

در اینجا گام‌هایی برای قرار دادن یک فرد به عنوان مدیر کانال تلگرام ارائه می‌شود:

 1. شما باید اول به کانال خود بروید
 2. بر روی آیکون مداد کلیک کنید
 3. حال بر روی گزینه Admins کلیک کنید
 4. سپس ” Add Admins ” را انتخاب نمایید
 5. در این مرحله برای پایان کار دکمه تایید یا confirmرا فشار دهید
 1. آیا می توانم یک گروه تلگرام را به یک کانال تلگرام تغییر دهم؟

یک گروه تلگرام را نمی‌توان به یک کانال تلگرام تبدیل کرد. با این حال شما می‌توانید یک کانال را از ابتدا ایجاد کنید و اعضای گروه را به طور دستی به کانال تلگرام خود دعوت کنید یا از آن‌ها بخواهید که از طریق یک لینک به آن‌ بپیوندند. البته شما می‌توانید سطح دسترسی گروه را تغییر دهید تا فقط شما به عنوان مدیر بتوانید پست بگذارید.

 

 1. مزایای کانال تلگرام چیست؟

کانال‌های تگرام می‌توانند برای افزایش فروش، افزایش درآمد از تبلیغات، بهبود خدمات مشتریان، افزایش آگاهی از برند و غیره مورد استفاده قرار گیرند.

مزیت اصلی این کانال‌ها توانایی آن‌ها برای داشتن تعداد نامحدودی از مشترکین و اعضا است. به عنوان مثال، گروه‌های واتساپ تنها هر کدام عضویت ۲۵۰۰ نفر را اجازه می‌دهند. با استفاده از کانال‌های تلگرام می‌توانید متن، تصاویر، ویدیو، لینک ها و فایل های مختلف را طبق برنامه زمان بندی شده یا فوری منتشر کنید. شما همچنین می توانید مشکل نیامدن نوتیف واتساپ را در اینجا مطالعه کنید.

 

ادامه مطلب
تبلیغات
۱ دیدگاه

1 دیدگاه

 1. اشتراک ها: چرا کد تایید تلگرام ارسال نمی شود - لایف یار، یار زندگی

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

اقتصاد

۳۰ گیاه آپارتمانی مقاوم

منتشر شده

در

توسط

شاید هر کسی دوست نداشته باشد تا دست خود را خاکی کند، اما شاید انجام اینکار در برخی از اوقات خوب باشد، خصوصا وقتی که می خواهید برخی از گیاهان آپارتمانی  بسیار زیبا و سرسبز را به محیط خانه خود اضافه کنید.

صرف نظر از اینکه شما تا چه اندازه در زمینه باغبانی مهارت دارید، به هر صورت آوردن گیاهان آپارتمانی به خانه راهی برای تازه کردن فضا برای زندگی شما است. علاوه بر این که شما به یک موجود زنده زیبا نگاه می کنید و زیبایی خانه خود را افزایش می دهید، در گیاهان آپارتمانی چیزی وجود دارد که باعث می‌شود ما احساس راحتی کنیم.

تعجبی ندارد که بسیاری از مردم می‌خواهند خانه و دفتر خود را با برگ‌های سبز روشن پر کنند. خوشبختانه، انواع مختلفی از گیاهان خانگی یا گیاهان آپارتمانی وجود دارند که می‌توانند خانه شما را پر از طراوت و تازگی کنند و نگهداری از آنها هم چندان سخت نیست. اگرچه صرف زمان برای مراقبت از یک گیاه می‌تواند بسیار ارزشمند باشد، اما به طور کلی زحمت چندانی ندارد. به همین دلیل است ما در سایت لایف یار (Lifeyar) 30 گیاه که بهترین گیاهان آپارتمانی هستند را به شما مخاطبین عزیز معرفی می کنیم.

اول، شما باید فضای خود را ارزیابی کنید: آیا شما اتاقی دارید که نور مستقیم خورشید را دریافت می‌کند یا در آنجا سایه وجود دارد؟ گیاهان مانند یوکا (yucca)، نخل لیندا (ponytail palm) و یشم (jade love) یک اتاق آفتاب گیر را دوست دارند، در حالی که گونه‌های دیگر مانند پوتوس (pothos)، مارانتا (prayer plants) و دراسنا یا خون سیاوشان یا درخت اژدها (Dracaena) مناطق سایه دار را ترجیح می‌دهند. حالا بیایید به سراغ آشنایی با گیاهان آپارتمانی مقاوم برویم.

 

 1. سرخس سامامبیا (Samambaia)

این گیاه به طور گسترده در خانه‌ها در بین دهه‌های ۱۹۷۰ و ۱۹۹۰ مورد استفاده قرار می‌گرفت و حالا دوباره به عنوان یک انتخاب مهم به فضای داخلی خانه های معاصر بازگشته است. سرخس سامامبیا به خاک مرطوب نیاز دارد و نباید در معرض نور مستقیم و شدید آفتاب قرار گیرد، یعنی این گیاه یک گیاه نیم سایه پسند با نوری ملایم است و دوست دارد کمی نور طبیعی دریافت کند.

 1. نخل راپیس (Lady Palm)

داشتن یک نخل پرطراوت و در حال جنب و جوش در خانه همیشه یک انتخاب خوب است و نخل راپیس یک گزینه بسیار عالی است تا تغییر دکوراسیون گیاهی خود را با آن شروع کنید. بر خلاف انواع دیگر نخل‌ها، مراقبت از نخل راپیس آسان‌تر است و تنها به نور خورشید غیر مستقیم نیاز دارد.

 1. ساکولنت غوره‌ای، کاکتوس غوره ای، کاکتوس دانه تسبیحی، کاکتوس رشته مرواریدی (String of Pearls)

این گیاه کوچک و زیبا بهترین گزینه برای اضافه کردن به قفسه های خانه شماست. دقت کنید که آن را در نور آفتاب اما به طور غیر مستقیم قرار داده و هر یک تا دو هفته یکبار به آن آب بدهید.

 1. گیاه آلبوکا یا گل فنری (Albuca Frizzle Sizzle)

این گیاه عجیب و سرگرم ‌کننده‌ای است که می توانید آنرا اطراف خود داشته باشید! پیشنهاد ما برای داشتن گیله آلبوکا یا گل فنری صرفا به این دلیل نبیت که مراقبت کردن از آن آسان است، بلکه به این دلیل نیز می باشد که وقتی شکوفه می‌دهد، عطر شیرین وانیل مانند را از خود به فضا منتشر می کند.

 1. گیاه پپرومیا یا برگ قاشقی (Peperomia)

این گیاهان رنگی که در خود اندکی از رنگ صورتی دارد در داخل خانه بزرگ می‌شوند. آن‌ها همچنین آب را در ساقه و برگ‌های خود نگه می‌دارند و به همین دلیل خشکی را تحمل می کنند. زمانی که آبیاری می کنید، مطمئن شوید که آب اضافی خارج می شود و چک کنید که آیا خاک در بین دفعات آبیاری کاملاً خشک می شود یا خیر، یعنی زهکش گلدان به خوبی عمل می کند یا نه.

 1. گیاه پوتوس (Pothos)

این گیاه را حتما دیده اید، گیاهی که هم قابلیت بالا رفتن و هم آویز شدن را دارد. گیاه یا گل پوتوس می تواند شرایط بسیار سخت را تحمل کند، شرایطی مانند آبیاری کم یا زیاد و حتی شرایطی که در آن نور محیط بسیار کم و حتی تا حدودی تاریک است!

 1. گیاه آگلونما یا نخشید (Agloenema Chinese Evergreen)

به گیاه آگلونما یا نخشید گیاه همیشه سبز چینی هم می گویند. اگر شما عاشق گیاهان آبدوست هستید، به گیاه آگلونما یا نخشید یا همان همیشه سبز چینی است یک گزینه عالی برای شماست. آگلونما می‌تواند آب اضافی را تحمل کند و در طیف وسیعی از رنگ‌ها از جمله سبز، صورتی، سفید و قرمز ظاهر می‌شود.

 1. گیاه یشم یا کراسولا (Jade Plant)

گیاه یشم یا کراسولا آب را در برگ‌های خود حفظ می‌کند، بنابراین گاهی اوقات می‌تواند بیش از یک ماه بدون هیچ توجهی دوام بیاورد. گیاه یشم یا کراسولا را در کنار یک پنجره آفتاب گیر گذاشته و آب را وقتی که خاک خشک می‌شود به آن بدهید.

 1. مارچوبه زینتی، سرخس مارچوبه یا گیاه شویدی (Asparagus Fern)

مارچوبه زینتی، سرخس مارچوبه یا گیاه شویدی نسبت به سایر سرخس‌ها تحمل بیشتری دارد، البته به لطف این واقعیت که از لحاظ فنی این گیاه یک سرخس نیست. گیاه شویدی هم با نقاط روشن و گوشه‌های تاریک‌ سازگار است. خاک را مرطوب نگه دارید تا به رشد سرخس مارچوبه کمک بیشتری کنید.

 1. گیاه پول چینی (Chinese Money Plant)

گیاه پول چینی در جای سایه دار (یا لبه پنجره) با آبیاری هفتگی بهتر رشد می‌کند. شما می‌توانید شاخه‌ هایی را که از ساقه جوانه می‌زنند را در محیطی جدید بکارید و این گیاه را تکثیر کنید.

 1. یوکا (Yucca)

یوکا یکی از در دسترس ترین و جالب ترین گیاهانی است که شما می توانید در خانه نگهدارید. آنچه که یوکا در درجه اول به آن نیاز دارد آفتاب، آفتاب و باز هم آفتاب بیشتر است. یوکا را در گلدانی که برای ایجاد تعادل در ساقه های چوبی سنگین آن کافی باشد بکارید و آب به مقدار کم برای گیاه یوکا کافی است.

 1. گیاه هوازی یا تیلاندزیا (Air Plant)

شما می‌توانید برای این یکی خاک گلدان را در انبار نگه دارید و در مصرف خاک هم صرفه جویی کنید. گیاه هوازی یا تیلاندزیا به طور کلی بدون خاک رشد می‌کند. فقط کافی است بسته به دما و شرایط محیطی، هر ۱۰ روز به مدت دو یا سه ساعت در آب غوطه ‌ور شوند.

 1. گیاه عنکبوتی (Spider Plant)

آیا بهتر از یک گیاه عنکبوتی هم وجود دارد؟ چندین گیاه عنکبوتی را می توانید به راحتی در خانه نگهدارید. جوانه‌های در حال رشد نوزادان کوچکی را تولید می‌کنند که شما می‌توانید برای داشتن گیاهان عنکبوتی دیگر در گلدان های جدید از آنها استفاده کنید. فقط یادتان باشد که این گیاه نور نسبی را دوست دارد و آبیاری هفتگی را هم فراموش نکنید.

 1. گل اسپاتی فیلوم یا گیاه صلح (Peace Lily)

اگر علاقه دارید زیاد به گیاهان آپارتمانی خود آب آشامیدنی بدهید، خوب است تا گل اسپاتی فیلوم یا گیاه صلح را در خانه داشته باشید. این گیاه می تواند تقریبا در یک تنگ ماهی هم رشد کنند. اگر نور کافی در اختیار اسپاتی فیلوم قرار بگیرد، می تواند گل های خود را در طول سال تولید کند.

 1. آلوئه ورا (Aloe)

آلوئه ورا با اولویت خود برای دریافت نور غیرمستقیم، میتواند یک گیاه جذاب برای روی میز شما باشد. یک آبیاری خوب در هر هفته و یا دو هفته یکبار برای رشد بهینه آلوئه ورا می تواند کافی باشد.

 1. گیاه پاپیتال یا عشقه (hedera helix)

شما می‌توانید اجازه دهید که پیچک‌های دراز عشقه از طاقچه یا قفسه آویزان شوند، اما این گیاه همچنین می تواند به عنوان یک گیاه بالا رونده نیز ظاهر شود. هر چند ممکن است شما عشقه ها را بیشتر در فضای سبز یا در حالی که بر روی درختان پیچیده اند دیده باشید، اما باید بدانید که عشقه ها در عین حال یکی از بهترین گیاهان گلدانی نیز محسوب می شوند.

 1. درخت اژدها یا گل دراسنا (Dragon Tree)

گل دراسنا قادر است در محیط کم نور هم به رشد خود ادامه دهد. بنابر این می تواند یک گزینه مناسب برای گوشه های کم نور خانه باش. البته صاحبان حیوانات خانگی باید مراقب باشند: درخت اژدها یا گل دراسنا هم برای سگ و هم برای گربه سمی است، بنابراین حیوانات را از آن دور نگه دارید.

 1. گیاه کالاتیا اورانتا (Calathea Ornata)

گیاه مارانتا یا کالاتیا اورانتا به اندازه کافی شاخ و برگ تولید می‌کند تا یک دسته‌گل بسازند و شما برای اینکه یکی از آن‌ها را در خانه نگهداری کنید، نیاز به دانش بالایی در علم باغبانی ندارید. برای بهترین نتیجه، گیاه را مرطوب نگه دارید (البته خیلی خیس نشود) و از نور زیاد هم آنرا دوری نگهدارید.

 1. گیاه کائوچو (Rubber Plant)

درخت‌ کائوچو یا گیاه کائوچو می‌تواند بیش از ۳۰ متر قد داشته باشد، اما هرس منظم باعث می شود که ابعاد و اندازه درخت کائوچو کوچک و مناسب باقی بماند. یک درخت می‌تواند نور مستقیم روشن را تحمل کند، اما آن را در محیطی با سایه اندک قرار دهید تا عملکرد بهتری داشته باشد. آب هنگامی که خاک شد به گیاه کائوچو داده شود- در حدود هر هفته یا ۱۰ روز یکبار.

 1. گیاه آناناسی (Bromeliad)

این گیاه مانند آناناس است. گیاه آناناسی متعلق به خانواده Bromeliaceae است. این تولید بچه­ها یا شاخه های جانبی می­کند که جایگزین گیاه اصلی می­شوند. درجه حرارت مورد علاقه آن حدود ۷۰ درجه است که باعث می شود در محیط خانه های گرم به خوبی رشد کند. به همین دلیل باید حتما گیاه آناناسی را از محیط­های سرد دور نگه دارید.

 1. کالانکوئه (Kalanchoe)

گیاه بسیار پر طرفدار کالانکوئه مراقبت بسیار کمی می­ خواهد. این گیاه با برگ های گوشتی آب را در خود حفظ می کند و گلهای رنگی ناقوس شکلی زیبایی را برای شما به ارمغان می آورد و قادر است آب و هوای خشک و نوسانات دمایی را تحمل کند. گیاه کالانکوئه یک گیاه سرزنده و آبدار است که برگ‌های بزرگ و گرد با نوک صورتی دارد. این گیاهان نور دوست هستند بنابراین شما می‌توانید آن را درست روی لبه پنجره آفتاب قرار دهید تا تمام اشعه‌ها را جذب کنند. آن‌ها هم چنین رطوبت کم خاک را می پسندند، بنابراین نگران نباشید که گاهی آب دادن به آنها را فراموش می کنید.

 1. گیاه لیندا یا نخل دم اسبی (Ponytail Palm)

به طور رسمی گیاه لیندا یا نخل دم اسبی با نام علمی Beaucarnea Recurvata شناخته می شود. گیاه لیندا یا نخل دم اسبی رشدی آهسته داشته و قرار گرفتن در کنار یک پنجره آفتاب گیر را دوست دارد. نخل دم اسبی بومی مکزیک بوده نیاز نیست آب بیش از حد زیاد به آن داده شود، زیرا ساقه­های آن قادر هستند آب را در خود ذخیره کنند.

 1. ارکیده فالانوپسیس (Phalaenopsis Orchid)

گل ارکیده فالانوپسیس که بومی کشورهای استوایی آسیایی است، فضایی با نور کم و آب و هوایی مرطوب را ترجیح می‌دهد، شکوفه های ارکیده نیز بسیار زیبا و چشم نواز هستند. برای آبیاری هم می توانید هر هفته یا حدودا کمتر از ۱۰ روز یکبار به آنها آب بدهید.

 1. فیلودندرون (Philodendron)

چیزهای زیادی وجود دارند که باعث می شوند شما به فلودندرون ها عشق بورزید. نام آن‌ها از کلمه یونانی philo (به معنای عشق) و dendron (یعنی درخت) مشتق شده است. بسیاری از انواع گل فیلودندرون می‌توانند در شرایط قرار گرفتن در گوشه‌های تاریک یا کم نور خانه و همچنین آبیاری گاه و بی گاه مقاومت کنند. آنها دریافت آب نسبتا کم را دوست دارند، بنابراین نیازی نیست بیش از یکبار در هفته به آنها آب بدهید.

 1. فرفیون زینتی (Crown of Thorns)

بله، این گیاه می تواند خارهایی تولید کند، اما این خارها آزار دهنده نیستند. گیاه فرفیون زینتی می تواند بدون آب به مدت یک هفته یا بیشتر دوام آورد و هنوز هم آن شکوفه های زیبا و دوست داشتنی را تولید نماید.

 1. کاکتوس کریسمس (Christmas Cactus)

اگر شما یک فرد بسیار بسیار فراموشکار هستید و به طور کلی آب دادن به گیاهان خود را فراموش می کنید، کاکتوس کریسمس می تواند یک گزینه بسیار مناسب برای شما باشد. این گونه‌ها به نام کاکتوس کریسمس یا کاکتوس تعطیلات فروخته می‌شوند و برگ‌های چند بخشی و گل های سفید، صورتی، قرمز و یا ارغوانی تولید می‌کنند.

 1. گیاه زامیوکالکاس یا زاموفیلیا (ZZ Plant)

گیاه گیاه زامیوکالکاس یا زاموفیلیا به طور رسمی Zamioculcas zamiifolia نام دارد که بومی آفریقای شرقی است. این گونه که ” پادشاه گیاهان نابود نشدنی” نامیده می‌شود، شرایط بسیار خطرناک گیاهی را تحمل می‌کند که می تواند برای بسیاری از گیاهان کشنده باشد: مانند خشکی، نور کم و رطوبت پایین.

 1. گیاه سانسوریا یا گیاه مار (Snake Plant)

گیاه سانسوریا یا گیاه مار یک گیاه بسیار معروف و شناخته شده است که در میان عامه به زبان مادر شوهر معروف است. گیاه سانسوریا بسیار مقاوم است. گیاه زبان مادر شوهر می تواند حتی تا یک ماه بدون آب دوام آورد. برگ ها معمولا سفت، تیز و دراز و نوک تیز هستند.

 1. گیاه شفلرا (Schefflera)

گیاه شفلرا به عنوان یک بوته همیشه ‌سبز، همانند یک درخت چتری می باشد و می‌تواند در فضای بیرون تا ۴.۵ متر رشد کند، اما زیر نظر یک باغبان فراموش کار، این گیاه به کندی در داخل خانه رشد می‌کند. تواجه داشته باشید که همانند بسیاری از گیاهان، گیاه شفلرا می‌تواند تا حدودی سمی باشد.

 1. گیاه دیفنباخیا (Dieffenbachia)

گیاه زیبای دیفنباخیا را کنار پنجره قرار دهید و برگ‌های جدید آنرا را از نور خورشید بالا محافظت کنید. با تابیدن نور غیر مستقیم بر آن، این گیاه پرزرق و برق یک همراه دوست داشتنی و شاد در خانه شما خواهد بود.

ادامه مطلب

اقتصاد

نحوه ساخت جیمیل

منتشر شده

در

توسط

چگونه جیمیل بسازیم

ساخت جیمیل یا Gmail آسان است. در این آموزش در سایت لایف یار (Lifeyar)، ما همراه با تصویر به شما نشان خواهیم داد که چگونه حساب Google خود را برای Gmail تنظیم کنید.

 

راه اندازی یک حساب Gmail

برای ایجاد یک آدرس Gmail یا همان ساخت جیمیل، ابتدا باید یک حساب Google ایجاد کنید. Gmail شما را به صفحه ثبت نام حساب Google هدایت می کند. شما باید برخی از اطلاعات اساسی مانند نام، تاریخ تولد، جنسیت و مکان را وارد کنید. البته شما می توانید برای حفظ حریم خصوصی در مورد تاریخ تولد اطلاعات غیرواقعی وارد کنید، ایرادی ندارد. شما همچنین باید یک نام برای آدرس جدید Gmail خود را انتخاب کنید.

مراحل ساخت ایمیل یا مراحل ساخت جیمیل آسان است و آموزش ساخت جیمیل در مدت زمانی کوتاه انجام می شود. طریقه ساخت جیمیل یا گوشی با طریقه ساخت جیمیل با کامپیوتر فرقی ندارد. همچنین ساخت ایمیل در گوشی سامسونگ هم مانند سایر گوشی ها است.

خب، برای ایجاد یک حساب کاربری باید این مراحل را طی کنید:

 1. به www.gmail.com بروید.
 2. بر روی ایجاد حساب یا Create account کلیک کنید.

 1. سپس در این مرحله فرم ثبت نام برای شما ظاهر خواهد شد. با وارد کردن اطلاعات مورد نیاز، دستورالعمل ها را دنبال کنید.

 1. بعد از وارد کردن اطلاعات مورد نیاز، شماره تلفن خود را وارد کنید تا حساب کاربری خود را تأیید کنید. گوگل از یک فرایند تأیید دو مرحله ای برای امنیت حساب شما استفاده می کند تا احتمال هک جیمیل را تا حد بسیار زیادی کاهش دهد.

 1. شما یک پیامک از سمت Google همراه با کد تأیید دریافت خواهید کرد. این کد را برای تکمیل تأیید حساب وارد کنید.

 1. در گام بعدی، یک فرم را برای وارد کردن برخی از اطلاعات شخصی خود، مانند نام و تولد خود خواهید دید. البته همانطور که در بالا گفتیم وارد کردن تاریخ تولد برای ساخت جیمیل الزامی است اما شما می توانید اطلاعات غیر صحیح وارد کنید، این موضوع تنها به شما مربوط می شود و گوگل قادر نیست صحت چنین اطلاعاتی را ارزیابی نماید.

 1. شرایط گوگل برای خدمات و سیاست حفظ حریم خصوصی یا Google’s Terms of Service and Privacy Policy را بررسی کنید، سپس بر روی گزینه روی من موافقم یا I agree کلیک کنید.

 1. حساب جیمیل شما ایجاد خواهد شد.

نکته بسیار مهم: درست مثل هر سرویس آنلاین، مهم است که شما یک رمز عبور قوی را انتخاب کنید، به عبارت دیگر، پسوردی که برای شخص دیگری یافتن آن بسیار دشوار باشد. برای کسب اطلاعات بیشتر، آموزش لایف یار (Lifeyar) در مورد ایجاد کلمه عبور یا پسورد قوی را در اینجا مطالعه نمایید.

 

ورود به حساب جیمیل

هنگامی که شما برای اولین بار حساب خود را ایجاد می کنید، به طور خودکار وارد آن خواهید شد. با این حال، اغلب اوقات شما از حساب کاربری خود خارج می­ شوید و باید به حساب خود دوباره وارد شوید. اگر از یک رایانه مشترک (به عنوان مثال، در یک کتابخانه یا اداره)، استفاده می کنید، یادتان باشد که همیشه پس از پایان کار از حساب کاربری خود خارج شوید.

 

برای ورود به حساب کاربری خود در گوگل یا دسترسی به پیام ها در جیمیل این مراحل را طی کنید:

 1. به www.gmail.com بروید
 2. نام کاربری خود را (آدرس ایمیل خود) و رمز عبور را تایپ کنید، سپس روی Next کلیک کنید.

خروج از حساب جیمیل

در گوشه بالا سمت راست صفحه مرورگر خود، دایره ای که نام کوچک شما را نمایش می دهد پیدا کنید (اگر قبلا یک تصویر آواتار را انتخاب کرده باشید، تصویر را به جای آن نشان می دهد). برای خروج از حساب، روی دایره کلیک و سپس خروج یا Sign out را انتخاب کنید.

ادامه مطلب

اقتصاد

نحوه خرید زمین مجازی در متاورس

منتشر شده

در

توسط

بعد از انتشار مقاله “معنای متاورس “Metaverse” و تمام اصطلاحاتی که باید آن را درک کنید” در سایت لایف یار، اکنون قصد داریم تا به شیوه خرید زمین در متاورس بپردازیم. به هر حال متاورس در حال آمدن است، چه ما آن را دوست داشته باشیم یا نداشته باشیم. شاید خرید زمین مجازی در متاورس بتواند یکی از بهترین راه ها برای وارد شدن در آن باشد.

ایده سرمایه‌گذاری در یک قطعه زمینی به طور مجازی چند سال پیش بی‌معنی و پوچ به نظر می‌رسید. امروزه، املاک و مستغلات مجازی به بهای صدها هزار دلار فروخته می­شوند ( اگرچه این پول فیزیکی به رمز ارز تبدیل می‌شود). همانطور که متاورس بر ما پدیدار می‌شود، سرمایه گذاران و مشتاقان رمزنگاری به همه جا سرک می کشند و خرید املاک و مستغلات مجازی به یک چیز بزرگ بعد از کار هنری دیجیتال تبدیل شده است.

شما از دانستن اینکه بازار املاک و مستغلات مجازی تا چه اندازه به همتای دنیای واقعی خود شباهت دارد، به خصوص عوامل حاکم بر قیمت‌گذاری، شگفت‌زده خواهد شد. اگر شما علاقه مند به خرید املاک و مستغلات مجازی هستید و یا هنوز مطمئن نیستید که خرید زمین مجازی یا خرید زمین مجازی در متاورس به چه معنی است، در سایت لایف یار ما یک راهنمای جامع را به شما ارائه می کنیم.

 

متاورس چیست؟

به عبارت ساده، متاورس نسل بعدی اینترنت است. به سختی می ‌توان آن را به دقت توصیف کرد چون یک تعریف عمومی که در همه جا پذیرفته شده باشد وجود ندارد. این واژه اولین بار در رمان سقوط برف یا Snow Crash توسط نیل استفنسون ابداع شد، رمانی که در سال ۱۹۹۲ انتشار یافت. در این کتاب، متاورس به سادگی یک دنیای مجازی است که افراد دنیای واقعی در آن زندگی می‌کنند که ممکن است در فضای فیزیکی در کنار یکدیگر نباشند.

 

چرا زمین مجازی در متاورس بخرید؟

به دو دلیل : شاید پز دادن و نرخ بازگشت سرمایه (ROI). در حال حاضر تعداد کمی از پروژه­های املاک و مستغلات مجازی در متاورس راه اندازی شده اند. این مفهوم همانند خرید یک NFT است: شما صاحب این دارایی دیجیتال هستید و از آنجایی که این دارایی بر روی بستر بلاکچین قرار دارد، هر کس می‌تواند اعتبار آن را تایید کند. شما می‌توانید بعد از آن زمین مجازی خود را ً به فروش برسانید و یا می‌توانید تصمیم بگیرید که آن را اجاره دهید (بله درست خواندید!)، شاید برای مهمانی‌ها و یا رویدادهای منحصر بفرد.

همچنین می‌توانید یک خانه مجازی بر روی آن بسازید و آن را اجاره دهید یا برای ایجاد یک گالری هنری دیجیتال کرایه دهید. هنرمندان نوپا آنها را از شما اجازه می کنند تا آثار هنری خود را در آنجا به نمایش بگذارند.

 

چگونه در متاورس زمین مجازی بخرید

خب، اگر علاقمند به خرید زمین مجازی در متاورس هستید، باید بدانید چطور باید آنرا انجام دهید.

۱. یک کیف پول ارز دیجیتال (Digital Crypto Wallet) دریافت کنید

اولین قدم این است که یک کیف پول ارز دیجیتال داشته باشید. شما نمی‌توانید زمین مجازی را با استفاده از پول فیزیکی یا کاغذی بخرید، بنابراین شما اول باید یک کیف پول برای خرید و ذخیره رمز ارزها یا ارزهای دیجیتال تهیه کنید. در حالت ایده‌آل، کیف پولی که شما انتخاب می‌کنید باید در مرورگر کامپیوتر یا گوشی همراه شما ادغام شود.

گزینه های متعددی برای شما وجود دارد، مانند Metamask یا Wallet Trust. شما همچنین می توانید اگر ترجیح می دهید از کیف پول زنجیره باینانس استفاده کنید. با این حال، بهترین راه این است که در ابتدا بررسی کنید آیا کیف پول ارز دیجیتال شما از خرید زمین مجازی پشتیبانی می کند یا خیر.

 

۲. پلتفرم املاک و مستغلات خود را انتخاب کنید

چندین پلتفرم یا سیستم ‌عامل مجازی وجود دارد که می‌توانید در آن‌ها دارایی های مختلف را بخرید. دو گزینه محبوب عبارتند از: دسنترالند Decentraland و سندباکس Sandbox. اگر می‌خواهید از طریق یک شخص ثالث زمین مجازی خود را بخرید، پس در اینصورت اوپن سی یا OpenSea گزینه خوبی است.

OpenSea یک ایده عالی برای خریدارانی است که می خواهند برای اولین بار زمین مجازی بخرند، زیرا به شما امکان می دهد بدون اینکه به طور مداوم بین سیستم عامل ها یا پلتفرم ها بچرخید، خریداری کنید. شما می توانید قیمت ها و امکانات رفاهی را مقایسه کنید و ارزش زمین مجازی را براساس محله مجازی ارزیابی نمایید.

اگر می‌خواهید اطلاعات جامع در مورد محل خرید زمین مجازی خود داشته باشید، بهتر است با Sandbox (سندباکس) یا Decentraland (دسنترالند) کار کنید. شما همچنین درک بهتری از همسایگان خود به دست خواهید آورد. برای ارائه یک راهنما، ما از دسنترلند Decentraland استفاده خواهیم کرد، اگر چه این مراحل تا حد زیادی در تمام پلتفرم ها به یکدیگر شبیه هستند.

 

۳. مرور و انتخاب یک قطعه زمین مجازی

در ابتدا، شما فقط باید قطعات مختلف زمین هایی را مرور و بررسی کنید که در دسترس شما هستند و آنچه را که می‌خواهید بخرید را انتخاب نمایید. شما می‌توانید ببینید که ملک شما تا چه حد به مکان‌های مشهور نزدیکتر یا دورتر است. قیمت‌ها به خاطر ویژگی هایی که در مجاورت مکان‌های عمومی هستند افزایش پیدا می‌کنند.

زمانی که قطعه زمینی را که می‌خواهید بخرید، ابتدا آنرا انتخاب کنید. برای اینکار کافی است که فقط روی آن کلیک کنید تا اطلاعات موجود را ببینید. در سنترالند Decentraland، شما می‌توانید املاک مجازی مجازی را با استفاده از رمز ارزهای اتریوم ETH و یا مانا MANA بخرید. شما می‌توانید قیمت‌ها را مشاهده کنید و یک قیمت را پیشنهاد کنید و یا بی درنگ خرید خود را کامل نمایید. اما قبل از اینکه بتوانید خرید کنید، شما باید کیف پول خود را به پلتفرم وصل کنید.

 

۴. کیف پول خود را وصل کنید

برای تأیید خرید خود، باید کیف پول خود را به حساب خود وصل کنید. فقط بر روی گزینه Jump In کلیک و سپس با استفاده از کیف پول خود ثبت نام کنید.

هنگامی که شما ثبت ‌نام و خرید خود را تایید کنید، ملک مجازی تان به کیف پول شما فرستاده خواهد شد. شما مالک رسمی آن ملک مجازی می‌شوید و هر کسی می تواند اعتبار آن را بر روی بلاکچین تأیید کند.

بسیار مهم است که توجه داشته باشید که گس فی (Gas Fee) در این کار دخیل است، بنابراین دقت کنید که کمی بیشتر از مقدار ذکر شده به عنوان قیمت زمین مجازی را داشته باشید. البته اگر بخواهید شما می‌توانید پیشنهاد قیمت هم بدهید. این کار به شما یک فرصت برای مذاکره و چانه زنی می‌دهد، چرا که مالکان می‌توانند تصمیم بگیرند که آن را قبول یا رد کنند.

 

۵. خرید خود را تأیید کنید

این خرید تا زمانی ادامه خواهد یافت که پول کافی در کیف پول خود داشته باشید و قیمت مورد توافق قرار گیرد. شما می توانید املاک مجازی خود را در کیف پول خود را تایید کنید. در صورتی که از تراست ولت یا Trust Wallet استفاده می‌کنید، فقط به Collectibles بروید. برای Metamask، به NFT بروید تا تأیید خرید خود را دریافت کنید.

 

مراقب اسکم های NFT باشید

املاک و یا زمین های متاورس اساسا یک NFT هستند. با توجه به افزایش برق آسای آنها، تعداد زیادی کلاهبرداری یا اسکم ها وجود دارد که باید مراقب آنها باشید. بهتر است همیشه از سیستم عامل ها یا پلتفرم های معتبر خرید کنید. هم چنین اگر معامله بیش از حد خوب به نظر می‌رسد، بیشتر از خطر اسکم بترسید.

ادامه مطلب
تبلیغات
تبلیغات
تبلیغات
تبلیغات
تبلیغات

برترین ها